ترس و امید

خداوندا ببخش ما را برای گـنـاهـانـی که لذتش رفته اما مسئولیتش مانده...

ترس و امید

خداوندا ببخش ما را برای گـنـاهـانـی که لذتش رفته اما مسئولیتش مانده...

سلام به وبلاگ ترس و امید خوش آمدید...

هـرگـز نـمـازت را تـرک مـکـن!

مـیـلیـون هـا نـفـر زیـر خـاک ،

بـزرگ تـریـن آرزویـشـان بـازگـشت بــه دنـیـاست

تـا سجـده کـنـنـد ... ولـو یـک سـجـده !

آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب

بهشت

چهارشنبه, ۲ مهر ۱۳۹۳، ۰۲:۰۰ ب.ظ

اگر با دیده دل به آنچه از بهشت براى تو وصف شده است، نـگـاهـت را بدوزى، جـان تو از آنچه از دنیا همچون شـهـوت‏ ها و خـوشـى ‏ها و زیـورها و مـنـظره ‏هـاى دل‏ انـگـیـز و زیـبـاى آن که براى تو آفریده شده است، بـیـزارى جـسـتـه و بـا انـدیـشـیـدن در صـداى بـرگ‏ هـاى درخـتـانـى کـه در اثـر وزش نسـیـم پدید مى ‏آید و ریـشه‏ هـاى آن درخـتـان در درون تـپـه ‏هـایـى از مـشـک بـر سـاحـل جـوى ‏هـاى بـهـشـت پـنـهـان گـردیـده است و نـیـز بـا انـدیشـیـدن در خـوشـه ‏هـاى مـرواریـد و شـاخـه ‏هـاى تـر و تـازه آن و ظـاهـر شـدن آن مـیـوه ‏هـا بـه صـورت ‏هـاى گونـاگـون، در پـوسـت شـکـوفـه ‏هـاى آن درخـتـان، جان تو حیران و سرگردان و از خود بیخود مى‏ گردد.

 اندیشیدن در آن میوه ‏هایى که بدون زحمت چیده شده و به آن گونه که چیننده بخواهد، حاضر مى‏ شود و براى ساکنان آن در گرداگرد کاخ‏ هاى آن، عسل ‏هاى صاف و خالص و شراب‏ هاى تصفیه شده به چرخش در مى ‏آید.

اهل بهشت گروهى هستند که همواره بزرگوارى شامل آنان شده تا اینکه به سراى آرامش بهشت جاوید رسیده و از نقل مکان ‏ها و سفرها آسوده گردند.

پس اى شنونده! اگر دل خود را از هر چیزى بازداشته و به رسیدن به آن منظره ‏هاى شگفت‏ انگیز مشغول گردانى، جان تو در اشتیاق بهشت پرواز نموده و براى تعجیل در رسیدن به آن، مجلس سخنرانى مرا رها نموده و همسایگى به گور خوابیدگان را برخواهى گزید. خداوند ما و شما را از کسانى قرار بدهد که با رحمت خداوند و با تمام وجود براى رسیدن به جایگاه نیکان، تلاش مى‏ نمایند.

خطبه 164 نهج البلاغه


         

نظرات (۱)

 • طراحی سایت
 • خیلی خوب و عالی بود

  پاسخ:
  سلام ممنون
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">